Nakupování na internetu by mělo být bezpečné, ale vždy byste měli znát určitá rizika. Nejprve je třeba souhlasit s nákupem u online obchodníka. Cena a přepravné / doprava jsou jedna věc, ale co když je položka rozbitá nebo neodpovídá standardu, v který jste doufali? Vezme obchodník produkt zpět? Je obchodní obchod bezpečný a dodržují pravidla, která vyplývají ze zákona?
Sledujte, ale můžete udělat několik drobností. Nejprve můžete použít antivirový software. Tento software vás obvykle ochrání před většinou škodlivých věcí, které na internetu najdete, jako jsou viry a malware, ale poskytne vám také informace týkající se navštíveného webu a informací o tom, zda je bezpečný nebo ne. Stejně tak by při nákupu měla být poslední stránka, na které zadáváte údaje o kreditní kartě nebo jiné platební údaje, na stránce, která má v adrese URL „HTTPS: //“. Podívejte se na „S“. Normální stránka neobsahuje písmeno „S“, což znamená „zabezpečená“. Znamená to, že je stránka šifrována, vytvořena pro bezpečné platby nebo pro ochranu přihlašovacích údajů. Pokud obchodník při nákupu nemá toto „S“ na své adrese, buďte velmi opatrní. POZNÁMKA: Toto obvykle najdete pouze na stránkách nákupu, ne když procházíte nebo jednoduše hledáte produkty.
Pokusili jste se vyhledat jméno obchodníka? Když to obchodník nemyslí vážně, lidé se často rozčílí a budou o obchodě psát na blogech nebo fórech. Ty lze snadno najít pomocí vyhledávání Google / Bing.
V neposlední řadě není nic zdarma! Lidé vám zdarma nedají nový iPhone a nový notebook nedostanete, pokud kliknete 1000krát na x počet odkazů a ne, nikdo na úrovni vás nebude kontaktovat, aby jim pomohl přesunout 10 milionů dolarů výměnou za 500 dolarů a váš podpis na některých dokumentech. Internet je skutečně fantastické místo, ale buďte vědomi a používejte zdravý rozum. Když něco zní příliš dobře, než aby to byla pravda, obvykle to tak je a měli byste zůstat stranou. Buďte v bezpečí a užívejte si online nakupování.